TRE® – ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE NAPIĘCIE I STRES

Serdecznie zapraszamy na grupowe sesje TRE® w kameralnej grupie. Będą miały one charakter otwarty, służący zapoznaniu się z metodą. Jeśli jesteś ciekawy/a czy TRE® jest dla Ciebie, to masz okazję by to sprawdzić i zacząć regularne ćwiczenia.
CO TO JEST TRE®?
TRE® (Tension Releasing Exercises) to opracowana przez dr David’a Berceli’ego, metoda polegająca na uruchomieniu w ciele za pomocą kilku ćwiczeń drżeń neurogenicznych. Sekwencja ćwiczeń jest tylko drogą, sposobem na uruchomienie drżeń które są naturalnym elementem genetycznej konstrukcji człowieka. Mają one za zadanie mechanicznie rozładować napięcie w układzie mięśniowo-powięziowym, uwolnić ciało od nagromadzonego stresu i wyciszyć system nerwowy. Wyjątkowa skuteczność tej metody polega na tym, że uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować. Praktykowanie TRE® uczy dialogu z własnym ciałem, bycia tu i teraz i daje poczucie przyjemnej obecności w ciele. Podczas sesji poznasz mechanizm wibracji i dowiesz się jak z niego korzystać na co dzień a także jak odzyskać umiejętność autoregulacji i nabyć kompetencję emocjonalną.
KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TRE®
*obniżenie poziomu stresu
*zmniejszenie odczuwania obaw i niepokoju
*uspokojenie natłoku myśli
*obniżenie napięć w ciele spowodowanych stresem traumą
*zmniejszenie dolegliwości bólowych
*zwiększenie poziomu energii i odporności
*poprawa jakości snu i trawienia
*większa samoświadomość
Ćwiczenia TRE® są proste do opanowania i mogą z nich korzystać osoby w różnym wieku o różnej kondycji fizycznej.
Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do stosowania metody, wśród nich: ciąża, padaczka, nieustabilizowane ciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca, cukrzyca, zaburzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie.
Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki od 19.00-20.00 ( od 02.10.2023) w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury , Filia Gołębnik – ul. Kolejowa 27b
Koszt – 60 zł za spotkanie
Każdy uczestnik sesji TRE® wypełnia ankietę dotyczącą przeciwwskazań.
Należy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń, luźny, wygodny strój, małą poduszkę i koc.
Osoby chętne proszę o zgłoszenia na adres mariapilarczyk.tre@gmail.com lub telefonicznie 662 537 837
Zapraszam 😄
Maria Pilarczyk Certyfikowany Provider TRE®

Related Posts