Orkiestra Koncertowa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie stanie ramię w ramię na scenie ze “stalowymi mundurami” Sił Powietrznych Orkiestry Wojskowej z Bytomia, by zagrać  wyjątkowy koncert. Publiczność czeka niezwykła podróż muzyczna przez klasyczne standardy oraz amerykańskie i polskie hity estradowe pod batutą dwóch dyrygentów, Majora Toro i Kapitana Siwka.

Łączy nas muzyka 

To nie pierwszy raz, kiedy obydwa zespoły wystąpią na jednej scenie. “Znów zagramy wspólnie, żeby uczcić amerykańsko-polską przyjaźń, podkreślić silny sojusz transatlantycki i promować wspólne wartości: demokrację, wolność i przestrzeganie międzynarodowych zasad, które gwarantują pokój”, mówi Major Toro, dyrygent Orkiestry Koncertowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie.  “Poprzez udział w tym dwustronnym przedsięwzięciu chcemy umacniać partnerstwo w ramach NATO oraz pokazać współpracę za pomocą uniwersalnego języka muzyki. To właśnie poprzez wymianę kulturalną łączymy się z ludźmi a muzyka jest formą komunikacji, która pomaga budować długotrwałe przyjaźnie”, dodaje dyrygent Toro.

Silne i strategiczne relacje 

Tournée “Silniejsi Razem” wpisuje się w wieloletnie dążenia amerykańskiego Departamentu Stanu, Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i Misji Dyplomatycznej Stanów Zjednoczonych w Polsce do umocnienia amerykańsko-polskich więzi poprzez programy społeczne i sztukę, przypomina o głębi tych relacji i o tym, że razem możemy osiągnąć więcej. Jak podkreśla Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski, “żaden naród nie może stawić czoła dzisiejszym wyzwaniom w pojedynkę. Jesteśmy zobowiązani dbać o wzajemne zaangażowanie, wsparcie i zaufanie.” 

Ludzie dla Ludzi 

“Przekraczamy bariery językowe i kulturowe dzięki uniwersalnej sile muzyki. Nasze wspólne występy to emocje, a emocje budują relacje i wzmacniają jedność między ludźmi”, mówi dyrygent Orkiestry Wojskowej w Bytomiu i zdradza, że trasa jest dużym wyzwaniem. “Przygotowywaliśmy się od miesięcy, ale nic nie zastąpi prób na żywo. Przy ponad pięćdziesięciu muzykach na scenie, którzy nie występują ze sobą na co dzień, trudniej o idealne brzmienie. Ale jestem przekonany, że dostarczymy naszej widowni niezapomnianej rozrywki i wielu wzruszeń.”  

 

Zapraszamy na koncert

24/10/2023 Brzeg Dolny, godz. 18:00, MOSiR Hala Widowiskowo- Sportowa, ul. Wilcza 8;

DARMOWE wejściówki dostępne w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, ul. Kolejowa 29

Related Posts