03.05.2024, Akademia Wyobraźni ,,Wędrówki Stasia”

🌞☀️Jedną z atrakcji, jakie zaplanowaliśmy podczas Majówki z DOK jest Spektakl dla dzieci ,,Wędrówki Stasia”.
👀Spektakl odbędzie się o godz. 16:00
Ogrody Pałacowe za DOK
Zapraszamy !!
Przedstawienie marionetkowe w konwencji teatrzyku domowego. Zabawna i pouczająca historia o dobrym i odważnym chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chce zmienić świat na lepszy. Podczas wędrówki po świecie spotyka na swojej drodze różnych ludzi: dobrych i złych a nawet Diabła i samego Pana Jezusa.
Fabuła zaczerpnięta z opowieści ludowej przenosi dzieci do świata baśniowej przypowieści. Wspaniałe przedstawienie w konwencji czeskiego teatrzyku domowego grane w replice zabytkowego teatru z czeskiego muzeum lalek.
🎭Ciekawostka:
Teatr Akademia Wyobraźni powstał we Wrocławiu przed ponad dwudziestu laty prowadząc działalność z zakresu edukacji kulturalnej i animacji społeczno-kulturalnej, a także produkując spektakle teatralne – głównie lalkowe lub plenerowe (teatr uliczny)
Początkowo działalność ta skupiała się na wrocławskich podwórkach zagrożonych społeczną marginalizacją oraz w miasteczkach i wioskach, do których teatr dociera rzadziej lub wcale. Prowadziliśmy także „laboratorium teatralne” – projekty badawcze z zakresu antropologii kulturowej i nowoczesnych technik teatralnych, współpracując m. in. z Ośrodkiem Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Wydziałem Lalkarskim wrocławskiej filii Akademii Teatralnej. Nasze doświadczenia i poszukiwania realizowaliśmy w formie warsztatów, lekcji teatralnych, spektakli a także międzynarodowej wymiany kulturalnej z Niemcami, Francuzami, Hiszpanami, Portugalczykami, Ukraińcami, Bośniakami i Czechami.
Od ponad dziesięciu lat współpracuje żywo z teatrami z Czech, badając formy teatru obecne w przebogatej tradycji naszych południowych sąsiadów. Te badania były już dwukrotnie dofinansowane przez Ministra Kultury.
Obecnie działalność Stowarzyszenia skupia się na prowadzeniu nieinstytucjonalnego teatru lalkowego w Lądku-Zdroju. Produkując spektakle lalkowe dla rodzin badamy bogatą i coraz bardziej zapoznaną tradycję teatru lalkowego a także, antropologiczne i psychologiczne aspekty baśni.
Posiadamy rekonstrukcję dawnej, wędrownej sceny pacynkowej, a także marionetkową scenę typu czeskiego oraz bogaty zestaw lalek stolikowych, plenerowych i innych, a nasze spektakle oparte są na najlepszych opracowaniach arcydzieł kultury ludowej i tradycyjnej.
Teatr działa w ramach stowarzyszenia „Akademia Wyobraźni” – Program Działań Teatralnych.

Related Posts